Приключи седмият международен турнир "Русенски легенди"

В Русе приключи седмото издание на международния турнир по свободна борба за кадети и кадетки "Русенски легенди". Турнирът се организира от Община Русе, Българската федерация по борба, клуб "Олимпиец" и клуб "Юнак-Локомотив". Надпреварата е посветена на известните русенски борци Иван Илиев, Огнян Николов, Валентин Йорданов, Валентин Гецов, Рахмат Сукра и Валентин Савов.

В турнира участваха над 80 състезатели от шест страни - България, Германия, Швейцария, Унгария, Молдова и Казахстан. Състезанието беше открито от кмета на града Пламен Стоилов, който е и председател на организационния комитет. Той получи и почетен плакет и бронзова статуетка от името на президента на Българската федерация по борба Валентин Йорданов за изключителен принос в развитието на спорта като цяло.

Българите спечелиха девет медала от 10 категории в сободния стил. Мустафа Мустафов победи в категория 42 килограма, Павел Иванов (46), Микиа Наим (50), Димитър Иванов (54), Михайл Георгиев (58), Пресиян Михов (63), Евелин Русев (69), Ахмед Кадовлуев (67), Стефан Георгиев (85), а в категория до 100 кг спечели Дмитри Чеакуста (Молдова).