Сент Етиен се измъчи с Евиан, но взе победата

Отборът на Сент Етиен постигна труден, но много важен успех с 1:0 над Евиан Тонон-Гайяр в мач от 31-вия кръг на Лига 1. Победата дойде чак в 78-ата минута, когато Франсоа Клерк проби в наказателното поле и центрира към Ромен Амума. Крилото засече топката с плонж и тя се удари в горната греда преди да премине голлинията. Гостите протестираха силно, тъй като смятаха, че кълбото не е преминало линията, но повторенията показаха, че реферът е отсъдил правилно.

"Зелените" за разлика от друг път не показаха голяма креативност в предни позиции и трябва да бъдат много доволни от победата. Евиан демонстрира много стегната игра в защита, особено през второто полувреме, и може да съжалява, че си тръгва с празни ръце от "Жофроа Гишар".

Победата прати Сент Етиен на трето място в класирането с равни точки с големия си съперник Лион. "Хлапетата" обаче за момента са с мач по-малко, тъй като по-късно играят с Реймс. Евиан пък остава едно място над чертата с 31 точки - на една от първия изпадащ Нанси.