Райо вгорчи още живота на Селта

Отборът на Райо Валекано спечели с 2:0 гостуването си на Селта в обедна среща от 30-ия кръг на Примера. Пити (14) и Андрия Делибашич (83) вкараха за "пчеличките". Тимът на Абел Ресино остава на предпоследна позиция след регистрирана 18-а загуба. Отборът на Пако Хемес е осми.

Хавиер Варас направи първото спасяване в петата минута, след като сам срещу него излезе Леонардо Баптистао. В 14-ата стражът не можа да спре топката: Алхасан Бангура намери Франсиско Медина - Пити, който отбеляза с петичка. Началото беше по-добро за домакините, но гостите от "Вайекас" се възползваха от втората си добра възможност. В 24-ата Парк Чу-Йон изпусна кристална възможност, като не успя да уцели вратата от наглед детинска за отбелязване позиция.

В 50-ата минута Баптистао удари дясната греда. В 61-вата Рубен Андраде спаси опасен шут на Аугусто Фернандес. Резервата на "небесносините" Марио Бермехо на два пъти поиска дузпа в 60-ата и 70-ата минути. И при двата случая реферът Перес Монтеро не свирна.

В 83-ата, три минути след появяването си в игра, Андрия Делибашич удвои преднината на столичани. Хосе Мануел Касадо пусна пас отляво и Делибашич, оставен сам пред малкото наказателно поле, насочи в мрежата - 0:2. В добавеното време Адриан Гонсалес изпусна сам срещу вратаря да отбележи трето попадение за Райо.

Снимка: "Марка"