СуперДепор се отлепи от дъното

Глътка въздух в битката за оцеляване в Примера дивисион си пое славният някога тим на Ла Коруня, след като победи с 3:2 у дома Сарагоса в мач от 30-ия кръг.

Домакините откриха още в 11-ата минута, когато Бруно Гама завърши многоходова атака. Радостта им обаче трая много кратко, пет минути по-късно Елдер Пощига изравни с гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Айтами срещу него.

Опитът за домакински натиск даде обратен ефект. В 35-ата минута Монтанйес изведе Сарагоса напред, възползвайки се от грешка в отбраната на Ла Коруня.

Отговорът на домакините също не закъсня. Пет минути преди почивката Айтами изравни, а пълният обрат настъпи в 56-ата, когато Абрам от гостите си наниза автогол. Освен с гола в собствената врата, Абрам ще запомни мача и с изгонването си в 81-ата минута, когато получи втори жълт картон.

Ла Коруня остава в зоната на изпадащите, но вече заема осемнадесето място с 26 точки, докато Сарагоса е точно над зоната на изпадащите – седемнадесета позиция с 27 точки. На дъното са Селта и Майорка с по 24.