Севлиевският Раковски докосва НВЛ след втория ден от финалния турнир

Волейболният отбор на Раковски 1964 (Севлиево) се оказа най-близо до шампионската титла в трета дивизия и до влизането в НВЛ след втория състезателен ден от Финалната четворка в "А" НВГ, която се провежда в зала "Христо Ботев" в София. Двата отбора, които спечелиха мачовете си с по 3:0 вчера, се изправиха един срещу друг в инфарктна битка, в която севлиевци в крайна сметка надвиха Локомотив 1926 (Пловдив) с 3:2 (25:22, 25:22, 17:25, 14:25, 15:13) и оглавиха класирането. Три точки срещу последния в класирането Хектор (София) биха пратили Раковски във Висшата лига през следващия сезон.

Пловдивчани се разиграха едва след като губеха с 0:2 гейма и чувствителна разлика в третия гейм. Те успяха да обърнат хода на събитията и с разгромни резултати в третата и в четвъртата част вкараха двубоя в тайбрек. Локомотивци се запътиха към пълния обрат като в петия гейм дръпнаха силно напред в резултата. Волейболистите на Раковски на свой ред обаче намериха сили за обрат и триумфираха като победители след 15:13.

В по-ранния мач днес Калбо (Шумен) надигра Хектор с 3:0 (25:22, 25:18, 25:21) и запази шансовете си да намери пътя към промоцията. Междувременно бе променена програмата за последния трети състезателен ден в зала "Христо Ботев". Така утре Раковски и Хектор ще се срещнат от 14:00 часа, а Локомотив и Калбо - от 16:00 часа. В случай, че севлиевци си осигурят първото място с триточкова победа над столичани, вторият мач ще се превърне в директна битка за второто място, което осигурява участие в плейаут със Септември Про Синема (София).