Адът за Хамбургер продължава

След като през миналата седмица бе премазан от шампиона Байерн (Мюнхен) (2:9), Хамбургер ШФ и днес не успя да победи, като загуби от Фрайбург с 0:1 в среща от 28-ия кръг на Първа Бундеслига. Победният гол за гостите отбеляза Жонатан Шмид (69). Торстен Финк и компания са в тежка серия от три поредни мача без записана и точка. "Червените шорти" се смъкнаха с едно място и са 9-и с 38 точки. Фрайбург пък се върна на европейските места и е 5-и с 42 пункта.

През първото полувреме и двата отбора не представиха кой знае каква игра. Фрайбург имаше двоен шанс да открие, но не успя. Хамбургер от своя страна пък се опитва да атакува противника си, но без успех.

В 9-ата минута Ян Розенал направи двоен пропуск, а главната заслуга да не се стигне до гол бе на Рене Адлер. Халфът на гостите отправи удар с глава посока вратата и стражът изби кълбото, след което то се отби в напречната греда и се върна в играч на гостите. Последва пас отново към Розенал, който нанесе изстрел от дъгата по земя, но Адлер отново се намеси блестящо, като топката за втори път в рамките на секунди облиза гредата.

Четири минути след почивката Розенал стреля диагонално, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

В 52-ата минута хамбургци пропуснаха златна възможност. Те сътвориха светкавична контраатака и преминаха през защитата на гостите безпроблемно. Хеун-Мин Сон бе изведе срещу Оливер Бауман, но стреля неточно.

В 71-ата минута Шмид откри резултата за отбора от Шварцвалд, след като засече центриране на Менсур Муйджа.