Ямбол се съживи с разгром над Спартак (Плевен)

Ямбол се съживи с разгромна домакинска победа над Спартак (Плевен), като по този начин прекъсна неприятната си серия от четири поредни поражения в Булсатком НБЛ. В този двубой ямболии бяха водени от Иван Ангелов, вместо от старши-треньора Иван Чолаков.

Срещата започна по-добре за гостите от Плевен, които се откъснаха напред със 6:11, преди Ямбол да направи серия от 10-2, за да завърши първата част при резултат 16:13 в тяхна полза. През втората четвърт домакините вдигнаха оборотите и на полувремето вече водеха с 48:36.

След почивката разликата в полза на ямболии продължи да расте, за да достигне 20 точки (68:48) по-малко от минута преди края на третата част, която завърши при резултат 68:50. Преднината се задържа и през последната четвърт, а мачът завърши при резултат 90:72.

Станислав Говедаров бе най-резултатен за Ямбол с 20 точки, Зоран Кашчелан добави 17, а Неманя Милошевич бе близо до "дабъл-дабъл" със своите 16 точки и 8 борби. Стоян Петков остана с 12 точки и 9 борби.

Илия Станков наниза 21 точки за Спартак, а Димитър Маринчешки добави 20 точки и 13 борби.

Ямбол е на пета позиция в класирането на шампионата с 12 победи и 12 загуби, докато Спартак е на предпоследната девета позиция с 5 успеха и 19 поражения.