Леверкузен се сбогува с мечтата за среброто (видео)

Байер (Леверкузен) не успя да победи като домакин Волфсбург, завършвайки 1:1 в 28-ия мач на Бундеслигата. Така сребърните медали вече изглеждат химера, тъй като вторият Борусия (Дортмунд) дръпна с 6 точки. Футболистите на Сами Хупия се борят за директно класиране за Шампионската лига и сегашното им трето място ги праща там, но четвъртият Шалке 04 е вече само на 4 точки. Волфсбург пък е 12-и с 33 точки.

Домакините стартираха ударно срещата и още в 12-ата минута Андре Шюрле откри. Бранителят на "вълците" Симон Кяер сбърка грубо в центъра и Ларс Бендер открадна топката. Капитанът на домакините светкавично проби и центрира прецизно към "деветката" на Леверкузен, който от въздуха не сбърка - 1:0.

До края на първата част "аспирините" имаха възможност да удвоят чрез Щефан Кислинг и Гонсало Кастро, но Диего Беналио бе последна преграда пред гола.

Три минути след началото на второто полувреме Андре Шюрле направи голям пропуск. Сидни Сам отклони добре към голмайстора и го изведе сам срещу вратаря. Той обаче не успя да преодолее Беналио и резултатът се запази.

След това Волфсбург наложи дълготрайна преса над своя опонент и в 70-ата минута голът дойде. Рикардо Родригес центрира от свободен удар и Кяер с глава отклони, за да направи резултата 1:1.

В следващия кръг предстои директният сблъсък между Леверкузен и Шалке 04 в Гелзенкирхен, а Волфсбург приема Хофенхайм.