Лех и Тонев вече са само на точка от върха

Александър Тонев беше титуляр за Лех при убедителната победа на тима от Познан над Лечия (Гданск) с 4:2. Българският национал не успя да се разпише, но отново направи силен мач и имаше участие в почти всички интересни атаки на домакините. С победата Лех се доближи само на 1 точка от водача в класирането Легия (Варшава). Тимът от столицата обаче е с и мач по-малко.

Марчин Камински даде преднина на Лех в 4-ата минута, а в 27-ата Хуберт Волакиевич удвои от дузпа. Малко по-късно Герго Ловренчич покачи на 3:0 и за 17-те хиляди зрители по трибуните нямаше съмнение, че техните любимци ще се поздравят с успеха.

Пьотър Вишневски намали в 71-ата минута, а в самия край на двубоя двата отбора си размениха по още едно попадение чрез Бартош Слушарски и Дуда.

Тонев остана на терена до 66-ата минута, когато бе сменен от Матеуш Мозджен.

ЛЕХ (ПОЗНАН) - ЛЕЧИЯ (ГДАНСК) 4:2
1:0 Камински (4)
2:0 Волакиевич (27) д.
3:0 Ловренчич (33)
3:1 Вишневски (71)
4:1 Слушарски (90)