Марк Маркес най-бърз в петъчните тренировки на "Лосаил"

Дебютантът в MotoGP Марк Маркес бе най-бърз във втората свободна тренировка за ГП на Катар, първи кръг от новия сезон в MotoGP.

Обиколката на младата звезда на Хонда бе по-добра от тази, която завъртя най-бързият състезател в първата сесия за деня Хорхе Лоренсо.

Настоящият шампион в клас Moto2, който зае освободеното от Кейси Стоунър място в Хонда, се движеше в долната част на Топ 10 през по-голямата част от сесията и на два пъти не успя да вземе първи завой.

Четири минути преди края обаче завъртя обиколката на трасето в Катар за 1:56.477 мин. и измести Лоренсо от лидерската позиция.

Най-бързият състезател от тренировките в четвъртък Хорхе Лоренсо обаче записа своя тур с рамката на Ямаха за 2013 г. и с твърда предна гума и мека задна. Испанецът обаче едва ли ще използва тази рамка в предстоящото състезание в неделя.

Неговият съотборник Валентино Роси пък прекара по-голямата част от втората сесия на първо място в подреждането, но бе изместен до третата позиция в самия край. Той от своя страна използва шасито от 2012 г.

Британецът Кал Кръчлоу завърши с четвърто време във втората сесия със своята частна Тек-3 Ямаха. Той бе точно пред Щефан Брадъл с Хонда и Андреа Довициозо с Дукати.

Съотборникът на Маркес в Хонда Дани Педроса имаше проблеми в първи завой. Той завърши със седмо време.

Ники Хейдън с второто заводско Дукати записа осмо време, следван от Бен Спийс с Дукати и Алваро Баутиста с Хонда в Топ 10.