Локо (Пд) започна със загуба в Турция

Отборът на Локомотив (Пловдив) започна със загуба лагера си в Турция. "Смърфовете" отстъпиха с 0:1 на Вакер (Инсбрук). Хаузер се разписа в 48-ата минута, след като се възползва от центриране отдясно.

Най-добрата възможност за гол през първата част се откри пред австрийците, но гредата спаси Йордан Господинов. Диего Фераресо пък отправи опасен удар към вратата на Вакер, но не успя да се разпише.

През втората част неофициален дебют с черно-белия екип направи Владислав Мирчев. Старши треньорът на българите Стефан Генов даде шанс за изява на почти всичките си налични футболисти, като само Мартин Кавдански, Костадин Марков и капитанът Христо Златински играха цял мач. От състава преди двубоя отпадна Атанас Атанасов заради леко мускулно разтежение.

След инкасираното попадение в 48-ата минута "смърфовете" създадоха няколко добри положения, но така и не успяха да изравнят и да избегнат поражението.

Това бе първа проверка за "смърфовете" в Турция и общо четвърта по време на подготовката им. Досега те победиха Калиакра с 1:0 и Гигант (Съединение) с 5:0 и загубиха от Черноморец с 0:2. Само преди дни пък Вакер отстъпи с 1:2 на ЦСКА.

КАМЕН ДАМЯНОВ, пратеник на Sportal.bg в Турция!

ЛОКО (ПД) - ВАКЕР 0:1
0:1 Хаузер (48)

ЛОКО (ПД): Йордан Господинов, Костадин Марков, Валери Георгиев, Мартин Кавдански, Георги Мечечиев, Даниел Георгиев, Христо Златински (кап), Диего Фераресо, Станислав Маламов, Рангел Абушев, Георги Стефанов (Жилков, Ковачев, Стамов, Михайлов, Станков, Запрянов, Садула, Мирчев)