Изненада на "Олимпико" - серията на Лацио приключи

Правещият силен сезон Лацио сложи край на отличната си серия от 16 мача без загуба във всички турнири. Тази вечер столичани загубиха с 0:1 у дома от Киево в първия двубой от 22-ия кръг на Серия "А". Гостите играха прибрано и се възползваха от една от малкото си възможности. В 61-ата минута Алберто Палоски беше точен, след като отблизо довкара топката, след като преди това тя срещна гредата след шут на Боян Джокич.

За последно "орлите" бяха победени на 4 ноември, когато бяха разгромени с 4:0 от Катаня. Така "светлосините" пропуснаха възможността да се доближат до лидера Ювентус, който има 5 точки преднина преди домакинството си на Дженоа от 21,45 часа тази вечер. Утре пък Наполи гостува на Парма и може да дръпне на Лацио в битката за второто място.

Наставникът Владимир Петкович направи четири промени в сравнение със състава от първия полуфинал за Купата на Италия срещу Ювентус във вторник. На пейката останаха креативните Ернанеш и Стефано Маури, което се отрази на играта на отбора. Гостите се бяха затворили и действаха с петима защитници, пред които трима халфове възпираха атаките на домакините. В средата "орлите" търсеха пробив чрез определено дефанзивните Кристиан Ледесма, Алваро Гонсалес и Кристиан Броки, които не успяха да измислят нищо интересно. По крилата Антонио Кандрева и Сенад Лулич също се оказаха безпомощни и това до голяма степен предопредели изхода на сблъсъка. През втората част Маури и Ернанеш все пак се появиха в игра, но не успяха да помогнат дори за точка.

Все пак футболистите на Лацио имат възможност да върнат усмивките по лицата на тифозите си след три дни, когато приемат Юве в реванша за купата. Първата среща в Торино завърши 1:1.

Двубоят на "Олимпико" тази вечер ще се запомни и с любопитен инцидент от 12-ата минута. Тогава вратарят на Лацио Федерико Маркети буквално скъса мрежата на вратата си в опит да спаси опасен удар на Палоски. Това наложи играта да бъде спряна за няколко минути, докато мрежата бъде закачена наново.

Снимка: Getty Images/Guliver