Ботев (Пловдив) прегази седмия в Чехия (видео)

Ботев (Пловдив) изигра най-силния си мач от началото на предсезонната подготовка срещу чешкия Словачко и напълно заслужено спечели контролата в Австрия с 4:2. Пловдивчани осезаемо доминираха през първата част и поведоха с 2:0 след попадения на младата надежда Тодор Неделев. На два пъти пък Станислав Костов изпусна сам срещу вратаря.

След почивката Досег и Кузма вкараха за завършилите на 7-о място в изминалия шампионат чехи, а за българите реализираха Бобан Грънчаров и Иван Цветков от дузпа.

Още в третата минута българският тим можеше да поведе в резултата, но Костов стреля в аут останал очи в очи със стража на Словачко.

Това обаче стори Тодор Неделев, реализирал в 21-ата минута след изстрел от 25 метра, който попадна в долния ляв ъгъл на Меличарек.  В 32-ата минута отлична скоростна атака на Ботев завърши с извеждащ пас към Станислав Костов, който останал за втори път сам срещу вратаря на чехите пусна топката покрай него, но тя облиза лявата греда и излезе в аут.

На 2:0 покачи отново Тодор Неделев, който в 38-ата минута бе изведен от Станислав Костов сам срещу вратаря и с плътен шут в близкия ъгъл не сгреши.

Две минути след почивката чехите върнаха едно попадение чрез Досег. В 63-ата минута Ботев отново излезе напред с два гола. Резервата Костадин Дяков проби по дясното крило и центрира към Бобан Грънчаров, който от въздуха вкара за 3:1.

Пет минути по-късно Словачко намали на 3:2, след като резервата Кузма бе оставен непокрит пред малкото наказателно поле и вкара с глава след центриране от фаул. Малко по-късно същият футболист можеше и да изравни, но от 17 метра стреля в аут.

Крайното 4:2 за Ботев оформи Иван Цветков в 90-ата минута на двубоя, който реализира дузпа за нарушение срещу новото попълнение Виейра.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - СЛОВАЧКО 4:2

1:0 Тодор Неделев 21
2:0 Тодор Неделев 38