Алонсо: Изпуснахме класиране на подиума

Фернандо Алонсо заяви, че отпадането му от днешната Гран при на Унгария му е коствало първото качване на подиума за сезона. Пилотът на Рено стартира добре от първа позиция, като успя да парира атаките на преследвачите си. Проблемите сполетяха испанеца след първия стоп в бокса. Нандо излезе на пистата "Хунгароринг" с не добре завита централна гайка на джантата. Появиха се големи вибрации в предницата, които доведоха до изхвърчането на предната му дясно гума на трасето. Наложи се световният шампион от 2005-а и 2006-а година да се добере до бокса на три гуми. След няколко обиколки последва нов проблем, този път с бензиновата помпа на болида на Рено, който го извади от надпреварата.

"Днес изпуснахме реална възможност за класиране на подиума. Направих добър старт, колата също се представяше много добре до първото влизане в бокса, когато допуснахме фатална грешка. На излизане от бокса се появиха сериозни вибрации. Първо реших, че е спукана гума, но след няколко завоя предната дясна гумата направо излетя. Върнах се на три гуми обратно в бокса, но след още няколко обиколки дефектира бензиновата помпа на болида, която започна да ни създава проблеми още след втората обиколка, ме принуди да се откажа. Срамота е, че изпуснахме най-добрия си шанс за подиум, но такива неща се случват в моторните спортове", завърши испанецът.

Повече информация за Формула1 и за възможността да спечелите страхотни награди от NIVEA FOR MEN четете във www.formula1.bg