Фенербахче обърна Мачерата с 3:2 и напусна ШЛ с победа

Турският шампион по волейбол Фенербахче (Истанбул), който бе съперник на българския ЦСКА в Група "А" на Шампионската лига "Индезит", успя да обърне носителя на Купата на Италия Лубе Банка Марке (Мачерата) с 3:2 (19:25, 27:29, 25:16, 25:23, 15:13) в среща-реванш от 1/8-финалите на най-престижния клубен турнир, след като губеше с 0:2 гейма. Въпреки това турският гранд напусна надпреварата, след като загуби първия мач с 0:3 в Мачерата.

Италианците започнаха много добре мача и лесно спечелиха първия гейм с 25:19, с което на практика се класираха за 1/4-финалите. В началото на втората част треньорът на Мачерата Фефе Ди Джорджи извади повечето си титуляри и на тяхно място пусна резервите. Независимо от това гостите спечелиха трудно и втория гейм с 29:27 и поведоха с 2:0. Волейболистите на Фенербахче не се предадоха и успешно затвориха третата част при 25:16 и намалиха изоставането си на 1:2. Предпоследният гейм бе напълно равностоен, но в края му домакините се наложиха с 25:23 благодарение на отличната игра на хърватина Томислав Чошкович и влезлия като резерва Емре Батур, с което вкараха мача в тай-брейк. Тай-брейкът бе много драматичен, но в крайна сметка "фенерите" го спечелиха с 15:13, а с това и мача с 3:0.

По този начин отборът на Фенербахче отпадна от по-нататъшно участие в лигата, докато Мачерата ще срещне на 1/4-финалите миналогодишния победител Зенит (Казан), който отстрани без проблеми словенския АХ Волей (Блед) на 1/8-финалите.

ФЕНЕРБАХЧЕ (ИСТАНБУЛ) - ЛУБЕ БАНКА МАРКЕ (МАЧЕРАТА) 3:2 (19:25, 27:29, 25:16, 25:23, 15:13)
ФЕНЕРБАХЧЕ: Баръш Хамаз 13, Арслан Екши 3, Владимир Гърбич 9, Брук Билингс 10, Томислав Чошкович 17, Фатих Улусой 3 - Серкан Килич Рамазан-либеро (Хакан Фертели 6, Емре Батур 14, Бурак Явуз)
Старши-треньор: Гьорг Деметер
МАЧЕРАТА: Мартин Лебъл 3, Валерио Вермилио, Джанлука Сарацени 8, Родригао 10, Игор Омръчен 7, Себастиан Свидерски 7 - Мирко Корсано-либеро (Натале Монополи 1, Марко Подрасчанин 7, Андреа Бартолети 17, Ян-Вилем Снипе 13)
Старши-треньор: Фердинандо Ди Джорджи.