Жестока конкуренция за Даниела Йорданова на “Златната лига” днес

Изключително силна конкуренция очаква Даниела Йорданова на турнира от “Златната лига” в Париж тази вечер. Атлет №1 на България за миналата година получи покана за престижното състезание, след като записа много силен резултат на турнира “Циклитирия” от сериите Гран При в Атина на 13-и юли. Тогава възпитаничката на Димитър Василев завърши трета с личен резултат за сезона – 4:02.37 минути. Победителка в Гърция стана световната шампионка на 1500 метра от Осака`2007 Мириам Юсуф Джамал (Бахрейн) с 4:00.67 мин (личен рекорд 3:56.18 мин). Втора в Атина завърши бронзовата медалистка от първенството на планетата миналата година Ирина Лишчинска от Украйна с 4:01.61 мин (личен рекорд 4:00.04 мин).

Двете състезателки, които победиха нашето момиче в Атина, ще стартират и тази вечер в Париж. Другите сериозни съпернички на Даниела Йорданова са полякинята Лидия Хойецка, която има личен рекорд 3:59.22 мин (през този сезон 4:08.79 мин), бронзовата медалистка от световното първенство във Валенсия`2008 Гелете Бурка от Етиопия, трета в световната ранглиста за сезона с 4:00.44 мин (личен рекорд 3:59.60 мин). Сред състезателките, които могат да окажат съпротива на Йорданова, са още американката Шанън Роубъри, която записа личен рекорд през този сезон с 4:01.61 мин и заема пето място в световната ранглиста за сезона и австралийката Сара Джеймисън, която се нарежда непосредствено след Йорданова в ранглистата за сезона с 4:02.44 мин (личен рекорд 4:00.93 мин). Най-добрият резултат на Атлет №1 на България за миналата година е 3:59.37 мин от олимпийските игри в Атина`2004, където остана пета в едно от най-силните бягания в историята на дисциплината.

Снимка 2: ГЕОРГИ КАЗАКОВ, SPORTAL.BG

ФОТОГАЛЕРИЯ от републиканското първенство, където Даниела Йорданова спечели титлите на 800, 1500 и 5000 метра, може да видите ТУК!!!