Девойките ни четвърти в отборното на ЕП, всички се класираха за финалите

Националният тим на България за девойки зае четвърто място в отборното класиране на европейското първенство по художествена гимнастика в Торино (Италия). Грациите ни в състав Боянка Ангелова, Мария Матева, Габриела Кирова и Цветелина Стоянова събраха сбор от 96.925 точки и са 4-ти в отборното подреждане. След първите два уреда - въже и обръч България бе на трето място, но днес след изпълненията на топка и лента отстъпихме една позиция назад.

Днес Боянка Ангелова игра с топка и получи пета оценка от 24.625 точки, а Мария Матева с лента. Тя бе оценена с 23.450 точки, което е осма оценка. Вчера Габриела Кирова игра на обръч и получи трета оценка - 24.875 точки, а Цветелина Стоянова игра на въже и получи четвърта оценка 23.975 точки. И четирите наши млади гимнастички се класираха за финалите на отделните уреди, които са в събота.

Шампион в отборното класиране очаквано стана Русия със 103.800 точки, пред Беларус със 100.950 точки и Украйна с 97.375 точки. В топ 6 след България са още Унгария с 95.325 точки и Румъния с 94.150 точки.

От 15.45 часа до 20.15 по програма днес е многобоят при жените с участието на най-добрата ни гимнастичка Симона Пейчева.

Утре са финалите на отделните уреди при ансамблите и при девойките. Късно снощи в многобоя ансамбълът на България зае 4-то място.