Аржентина с втора победа на олимпийските квалификации в Япония

Волейболистите на Аржентина записаха втора победа на олимпийския квалификационен турнир в Токио. Аржентинците победиха Алжир с 3:0 (25:18, 26:24, 25:22) в първи мач от третия ден на турнира.

Аржентина започна добре първия гейм и поведе с 8:6. “Гаучосите” продължиха да играят все така добре и при второто техническо прекъсване разликата бе 4 точки – 16:12. Аржентинските волейболисти затвориха гейма на 25:18 след като Алжир допусна много грешки.

Вторият гейм започна точка за точка. След първото техническо прекъсване Алжир успя да дръпне в резултата благодарение на добрата си защита и силната игра в атака на Ясин Хакми – 14:11. Африканците запазиха преднината си до второто техническо прекъсване – 16:13. Аржентина успя да застигне алжирците след няколко добри изяви на Родриго Кирога – 17:16 за Алжир. Алжирските волейболисти все пак запазиха 2 точки преднина и имаха геймбол при 24:22, но Аржентина изравни на 24:24. Родриго Кирога с нови две отлични отигравания затвори гейма в полза на Аржентина – 26:24 и 2:0.

Последната част на мача тръгна много добре за аржентинците и те до средата на гейма водеха с 5 точки – 12:7. Алжир не се предаде и с добрата игра на Туфик Махджуби и Али Кербуа успя да изравни 14:14. Двата отбора започнаха да играят точка за точка до 23:22 за Аржентина. Тогава Кирога направи ас, а в следващата атака Алжир сгреши – 25:22 и победа с 3:0 гейма за Аржентина.

Най-резултатен за аржентинците отново бе Лукас Чавес с 14 точки, а Родриго Кирога завърши с 12 точки. За Алжир Мохамед Чики приключи с 15 точки.

Това бе втора победа за южноамериканците на турнира и първа загуба за Алжир, с което двата отбора заемат съответно трето място – Алжир и четвърто за Аржентина. В утрешните си мачове Аржентина играе с Иран, а Алжир излиза срещу фаворита Италия.

АЛЖИР – АРЖЕНТИНА 0:3 (18:25, 24:26, 22:25)