еМОЦИята Лудогорец

Всеки път когато си припомня как започна всичко... Сезон 2013/14 Лудогорец минава през групите на Лига Европа, където се изправя срещу ПСВ Айндховен, Динамо (Загреб) и Черноморец (Одеса). Зелените орли завършиха първи в групата след две победи над ПСВ Айндховен с по 2-0, две победи над Динамо (Загреб) и победа и равенство срещу Черноморец (Одеса)! 1/16 финал, жребият отреди Лудогорец да играе срещу Лацио. В първият мач, много трудно и макар и с минимален резултат 1:0 Орлите печелят мача си в Италия… Идеален резултат за Лудогорец в Италия, но какво се случи на стадион „Васил Левски“… Лацио започнаха с гол в 19-та секунда на мача… общия резултат беше 1:1, след време Лацио нанесе и втория си удар- 0:2 в 54-та минута. Така на Лудогорец им трябват минимум 2 гола в оставащите 35-40 минути. След много пропуски на Лудогорец, най-накрая се стигна до гол. В 67-та минута страхотен удар на Безяк направи резултата 1:2. Последва още по-голям натиск… и в 78-та минута след грешка на вратаря, изстрел от далече на Златински прати топката зад гол-линията -2:2, общ резултат 3:2 за Лудогорец! 4 минути по-късно Лацио нанесе тежък удар на орлите от Разград… Центриране в наказателното, удар с глава, спасяване, и при добавката резултатът стана 2:3… При такъв резултат Италианският гранд продължава напред. В 88-та минута грешка в отбраната на Лацио след центриране на Моци позволява на Кишада да направи резултата 3:3! Каква драма беше… Този мач няма да го забравя! Всеки път когато се сетя за него настръхвам…

Лудогорец на 1/8 финал на Лига Европа! Да там губим от Валенсия, но Валенсия са си Валенсия... Следващата година- 2014/15 - Мачовете със Стяуа - първия мач в Букурещ свърши 1:0 за румънците, но на стадион „Васил Левски“ седмица по-късно всичко ври и кипи. Много пропуски имаше и от едната и от другата страна, при всеки пропуск сърцето ми изскачаше, Но в последната минута на добавеното време, след центриране от ъглов и рикошет, топката попадна на крака на Вандерсон (който снощи отново беше герой) и след страхотно воле на Вандерсон резултатът стана 1:0... Следваха продължения. В продълженията имаше много шансове и за двата отбора, но когато всичко изглеждаше че отива на дузпи, треньорите бяха свършили своите смени, се случи нещо немислимо! В 119-та минута на мача, пас към играч на Стяуа го изведе сам срещу Владо Стоянов! Владо бързо излезе и извърши грубо нарушение, което бе наказано с червен картон(поне нарушението не беше в наказателното)! Всички бяха отчаяни… Няма как да пуснат друг вратар за дузпите, защото треньора нямаше право на повече смени. Тогава Козмин Моци сложи вратарските ръкавици и застана на гол-линията! Феновете на стадиона, унили, бяха готови да си тръгнат още преди да са започнали дузпите, зрителите пред малкия екран бяха готови да сменят канала още преди да са започнали дузпите! Тогава се случи нещо което не беше се случвало в историята на евро турнирите! Козмин Моци хвана две дузпи и прати Лудогорец в групите на Шампионска Лига! Това бе наистина един луд, луд мач. Каква еМОЦИя само! Групите на Шампионска лига също ми донесоха толкова много радости, ядове(защото съдията не беше честен спрямо нас), възхищение към Лудогорец, които обединиха цялата нация!
Тази година всичко това може да се повтори! Всички тези емоции…
Успех на Лудогорец в плейофите! Всички сме с вас!