Георги Костадинов продължава да бележи, а "сините" дори с младоци да нямат загуба (видео)

Отборът на Левски пропусна да запише пета победа от подготовката си в Турция, след като супергол на Домжале донесе равенството 1:1 на словенците. Хиксът е втори за "сините" от шест двубоя, като играчите на Стойчо Стоев все още нямат поражение. На стадион "Мардан" в Анталия отново точен за столичани бе Георги Костадинов във втората минута, а Лукас изравни със страхотно изпълнение в 47-ата минута, когато не остави шансове на резервния вратар Александър Любенов след страховит удар от границата на наказателното поле.

26-кратните шампиони на България започнаха срещата с доста млади играчи, 16-годишните Димитър Шейтанов и Атанас Кабов, както Галин Ташев и Мики Орачев, а Венци Христов също дебютира от първата минута. Станислав Иванов, Георги Янев, Алекс Боримиров и 15-годишния Петър Иванов също взеха участие през второто полувреме за "сините"

Стоев даде шанс на играчите, които по-малко взимат участие, тъй като в последната контрола след два дни срещу Спартак Миява иска да заложи на своите титуляри.

На вратата на "сините" като титуляр започна 16-годишният юноша Димитър Шейтанов, а сред избраниците на Стойчо Стоев са още бяха младоците Галин Ташев, Атанас Кабов и Мики Орачев. Атаката на Левски водеше новото попълнение Венцислав Христов.

Срещата започна отлично за Левски, като след 120-секунди игра Костадинов вече бе в прегръдките на своите съотборници. Бедоя намери Венци Христов, който изведе Костадинов и №70 на столичани вкара своя трети гол в подготовката.

"Сините" имаха повече инициативата, но положения липсваха и пред двете врати. Срещу Александров бе извършено грубо нарушение, а след това и Кабов бе санкциониран в жълто за грубо влизане в краката на защитник от Домжале.

Бедоя стреля високо над вратата, а в 40-ата минута Христов бе близо до своя първи гол за Левски. Нападателят бе изведен от Нар, но бе повален от стража Голубович на границата на наказателното поле. Таранът насочи преди това топката към вратата, но малко преди голлинията защитник на словенците изби. Така бе отсъдено нарушение, а зад топката застана Христов, който стреля силно, но далеч от целта.

На почивката Менголо, Любенов, Лукин и Станислав Иванов влязоха в игра, заменяйки Христов, Шейтанов, Александров и Нар. Словенците започнаха този път по-силно, а в 47-ата минута Лукас вкара за 1:1.
Полузащитникът намери с бомбен удар топката от границата на наказателното поле, след което я прати в горния ляв ъгъл на Любенов.

Менголо показа, че има качества, но е толкова далеч от оптималната форма, че след 10-15 минути вече се бе изморил. Въпреки това остана на терена до 77-ата минута, когато бе сменен от Веселин Минев. Капитанът в последните минути спаси "сините" от загуба. Левият бранител бе на точното място и изби пред голлинията голов удар на играч от Домжале. Така срещата завърши 1:1, а българите останаха без поражение на този етап в контролите.

Това бе шеста контрола за "сините" на турска земя, като до момента играчите от "Герена" спечелиха четири от тях. 26-кратните шампиони на България надвиха казахстанския Тобол (2:0), украинския Александрия (3:2), румънския Поли Тимишоара (2:1) и чешкия Бърно (1:0), като не успяха да победят единствено Виторул (0:0), воден от легендарния Джика Хаджи и Домжале (1:1).

Младият талант на Левски Божидар Краев пропусна проверката със словенците заради травма, като в последните два дни тренира на облекчен режим. Освен него Радослав Цонев, Борислав Цонев, Максимиилан Карнер и Джереми де Ноойер гледаха срещата от трибуните.

ЛЕВСКИ - ДОМЖАЛЕ 1:1
1:0 Г. Костадинов (2)
1:1 Лукас (47)

ЛЕВСКИ: Димитър Шейтанов (46-Александър Любенов), Сашо Александров, Александър Александров (46-Сърджан Лукин), Галин Ташев, Мики Орачев, Георги Костадинов (73-Георги Янев), Мехди Бурабия (65-Роман Прохазка), Атанас Кабов (70-Алекс Боримиров), Франсис Нар (46-Джъстин Менголо, 77-Веселин Минев), Мигел Бедоя, Венцислав Христов (46-Станислав Иванов)

ДОМЖАЛЕ: 12. Голубович, 6. Хорич, 5. Зеч, 27. Габер, 2. Браки, 4. Ветрих, 23. Лукас, 24. Трайковски, 19. Симов, 11. Чрнич, 18. Ярович

Резерви: 1. Аксел, 15. Репас, 14. Ивкич, 21. Грвала, 25. Блажич, 16. Средойевич