Левски превзе Ловеч и върха в "А" група пред рекорден брой гостуващи фенове (видео+галерия)

Родната "А" група има нов лидер. Тимът на Левски окупира върха в първенството, след като спечели заслужено с 2:1 дербито с Литекс от 11-ия кръг на първенството. Всичките голове паднаха в рамките на осем минути в края на първата част. Аймен Белаид откри резултата в 31-ата минута, Кристиян Малинов изравни за ловчанлии в 33-ата, а Роман Прохазка донесе трите точки в 39-ата минута. "Сините" имат 21 точки след четвъртата си поредна победа, като водят с една пред шампиона Лудогорец, който гостува на "Георги Аспарухов" в следващия кръг, докато Литекс остана с 19 точки.

Гостуващата агитка бе препълнила своя сектор и дори бе изместена в още един блок в Сектор "В", като от стадиона в Ловеч коментираха, че става въпрос за рекорден брой гостуващи фенове в мач за първенството при домакинство на "оранжевите".

Левски победи Литекс с 2:1 Играчите на 26-кратните шампиони излязоха с юбилейните фланелки, които ще носят другата седмица срещу Юргорден на 10 октомври. Отдолу пък бяха с третия си екип, който носеха за първи път в официален мач.

Литекс - Левски Още в първата минута Арсенио пробва опасен удар, който излезе в аут. В 15-ата минута Костадинов падна в наказателното поле след шпагат на Бумал, но реферът Цветан Кръстев даде знак играта да продължи. Последваха най-силните минути на домакините. Антон Недялков с глава в 22-ата минута бе близо до гол. Бьорн Йонсен нанесе удар, но Йоргачевич на два пъти спаси при следващата атака на домакините.

Аймен Белаид даде преднина на гостите в 31-ата минута, когато засече с глава центриране от фаул на Прохазка и от няколко метра бе точен.

120 секунди по-късно Асприля мина през трима играчи и изведе Кристиян Малинов, който изравни със своя първи гол в първенството този сезон и втори срещу "сините" след този миналата пролет на "Герена".

Литекс - Левски В 39-ата минута Роман Прохазка даде отново аванс на Левски. Словакът получи топката от Георги Костадинов след късо изпълнение на ъглов удар и с удар от 17 метра прати топката под гредата за 1:2. Това бе негов втори гол този сезон във вратата на ловчанлии, след като донесе точката в първата среща за 2:2 в София.

На почивката Иван Горанов и Хенри Рохас напуснаха и на тяхно място се появиха Пламен Гълъбов и Красимир Станоев. Голови положения обаче липсваха, тъй като футболистите на Стойчо Стоев играха много добре тактически.

"Сините" фенове пък запалиха множество факли и димки, като не спираха да подкрепят своя тим и за пореден път бяха 12-ият играч на "сините".

Левски победи Литекс с 2:1 В 70-ата минута Мигел Бедоя напусна и Радослав Цонев се появи на терена. От Левски се опитваха да пресират своя противник далеч от своята врата, но голови положения продължаваха да липсват. Гостите видимо се измориха, Асприля пък на няколко пъти премина покрай няколко футболисти, но след това загуби топката. Малинов пробва силен удар от 20 метра, но без успех.

Денис Махмудов замени Линел Китамбала в 80-ата минута. Диего Вивана също влезе на мястото на Бумал. Прохазка пропусна с глава малко преди края, а в 91-ата минута Боян Йоргачевич спаси вратата си. Йонсен бе оставен непокрит и от няколко метра стреля, но стражът спаси на голлинията и донесе 6-и успех на "сините" този сезон в "А" група и осми в Ловеч от 23 мача за първенство. (б.а.Осем победи има и Литекс, а равенствата са седем).

Левски победи Литекс с 2:1 Над 2500 фенове на столичани изпаднаха в еуфория и празнуваха завръщането след пауза от две години и половина на върха в шампионата заедно със своите любимци. "Сините" бяха лидери за последно през май 2013 година, когато загубиха на "Герена" титлата с равенство срещу Славия за сметка на Лудогорец.

ЛИТЕКС - ЛЕВСКИ 1:2
0:1 Белаид (31)
1:1 Малинов (33)
1:2 Прохазка (39)

ЛИТЕКС (4-2-3-1): Винисиус; Елтон, Перес, Недялков, Горанов; Бумал, Хенри Рохас ; Асприля, Малинов, Арсенио; Йонсен
Старши треньор: Лауренциу Регекампф

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Йоргачевич; Миланов, Карнер, Белаид, В. Минев; Костадинов, Де Ноойер; Прохазка, Бедоя, Краев; Китамбала
Старши треньор: Стойчо Стоев