ЦСКА завърши годината с победа в Русе (видео)

Лидерът в класирането на "А" група ЦСКА завърши каледарната 2014 година с победа в последния си мач - 2:0 при гостуването на Дунав (Русе). Пред близо 2000 зрители на стадиона в крайдунавския град възпитаниците на Стойчо Младенов стигнаха до успеха с голове на Аурелиен Йоахим в 48-ата минута и на Антон Карачанаков в 82-ата. Старши-треньорът на "червените" даде почивка на редица свои титуляри като Сержиу Буш, Жуан Фелипе, Тони Силва и Маркиньос, но въпреки това в игра за "червените" се появиха доста футболисти от първия тим, които обаче не играят толкова често в "А" група. Сред титулярите за 31-кратните шампиони се появиха и няколко юноши на ЦСКА като Васил Попов, Тони Стоичков, Иван Ангушев и Александър Аспарухов.

Преди почивката опасности пред двете врати почти липсваха, като единствената по-сериозна ситуация бе създадена от домакините. Двама футболисти на Дунав се откъснаха зад защитата на ЦСКА, но при извеждащото подаване нападателят на домакините не успя да стигне до топката и тя бе овладяна от вратаря Анатоли Господинов.

Още в самото начало на втората част пък ЦСКА поведе в резултата. Аурелиен Йоахим откри с плътен удар от границата на наказателното поле, който не остави шансове на вратаря на домакините. Последваха интересни ситуации и пред двете врати, като и двата тима удариха по една греда. Домакините имаха още една отлична възможност да изравнят след груба грешка в отбраната на ЦСКА, но ударът на нападателя на Дунав премина покрай пазената от вратаря на "червените" Анатоли Господинов рамка.

Така се стигна до 83-ата минута, в която Антон Карачанаков оформи крайното 0:2. Той получи топката от Неманя Милисавлевич, пребори се с бранител на Дунав и останал сам срещу вратаря го разстреля от десетина метра, за да удвои аванса на "червените".

По този начин ЦСКА изпрати с успех 2014 година, в която зимува на върха в класирането на "А" група. Възпитаниците на Стойчо Младенов бяха изпратени с бурни аплодисменти от агитка от 50-на човека, която бе дошла на градския стадион в Русе, за да подкрепи отбора в последния му мач за годината.

ДУНАВ - ЦСКА 0:2 (0:0)
0:1 - Йоахим (48)
0:2 - Карачанаков (82)

Дунав Русе: Цветомир Цанков, Николай Колев, Мартин Димов (89 - Александър Къснеделчев), Михаил Милчев, Атанас Атанасов (88 - Мартин Иванов), Диян Димов, Ивайло Раденцов (88 - Стефан Митев), Николай Парнаров, Андреас Васев (86 - Динко Станчев), Георги Чакъров (53 - Светослав Читаков), Йордан Димитров (55 - Християн Кожухаров).

ЦСКА София: Анатоли Господинов, Борис Галчев, Аурелиен Йоахим (82 - Иван Ангушев), Васил Попов (46 - Еденилсон Бергонси) , Кристиян Супусепа, Денис Причиненко, Тони Стоичков, Антон Карачанаков, Тончи Кукоч (76 - Юлиян Чапаев), Иван Ангушев (46 - Неманя Милисавлевич), Александър Аспарухов (66 - Божидар Чорбаджийски).