Ако мачовете бяха по едно полувреме, Берое щеше да е лидер

Тимът на Берое се надява да продължи положителната си серия от пет мача без поражение срещу Левски в петък на “Георги Аспарухов”. Играчите на Петър Хубчев са на трето място в класирането, като имат по-добри показатели от “сините”, които също имат 24 точки.

“Заралии” имат три поражения в последните пет двубоя в “А” група, но въпреки това след първите 14 кръга са лидери по някои показатели.

Берое е отборът, който е на първо място след първите полувремена на срещите от началото на сезона. Венцислав Христов и компания биха имали 10 победи, три равенства и едва едно поражение, ако мачовете завършваха след първите им 45 минути игра.

Единственият мач, когато се прибраха с негативен резултат на почивката бе при гостуването на Черно море във Варна преди две седмици 0:2, след което срещата завърши 0:4 за домакините.

Момчетата на Хубчев са лидери по този показател и при гостуванията и домакинствата до този момент след първите полувремена от старта на сезона.

Далеч от Стара Загора от седем срещи Берое на почивката е водил четири пъти, срещата е била наравно два пъти и само гостуването на “Тича” изоставаше в резултата.

След изиграването на пълните 90 минути Берое има три победи, три загуби и едно равенство извън своя дом, като е на трето място зад лидерът в класирането ЦСКА и шампионът Лудогорец.