Лудогорец направи за смях трагичен Марек, домакините "спаха" цял мач (видео)

Отборът на Лудогорец направи за смях Марек. В първи двубой от 14-ия кръг на "А" група българският шампион записа изразителна победа с 4:0. Мачът се състоя на стадион "Бончук".

На два пъти точен за "орлите" бе Даниел Абало (5, 84). По едно попадение добавиха Марселиньо (27) и Роман Безяк (65).

Наставникът на "зелените" Георги Дерменджиев бе заложил на титулярите, въпреки че след няколко дни тимът гостува на Базел. Най-конвертируемият футболист на "орлите" Жуниор Кайсара обаче остана извън групата.

Направи силно впечатление, че срещата бе белязана само с един жълт картон, който бе вдигнат на Абало. Футболистите на Тенчо Тенев като че ли изпитваха прекалено голям респект към своя опонент.

Това пролича при поведението им всеки път, когато нарушаваха правилата на играта и се извиняваха за постъпката си с прегръдки. Нещо, което рядко се среща на иначе негостоприемния "Бончук".

Отборът на Марек бе неузнаваемо слаб. Футболистите на Лудогорец правеха каквото си поискат на терена, като тези на домакините само ги съпровождаха, което озадачи феновете по трибуните.

Лудогорец създаде поне десет чисти положения и ако не бяха множеството пропуски, резултатът спокойно можеше да бъде двуцифрен.

Българският шампион взе инициативата още в самото начало на двубоя и така бе до последния съдийски сигнал. Първото попадение вкара Даниел Абало в 5-ата минута. Светослав Дяков изведе отляво в коридор Брайън Ангуло, който с едно докосване подаде и испанецът отблизо прониза стража на домакините Емил Михайлов.

В 21-ата минута Марселиньо пропусна да се разпише сам срещу вратаря.

Две минути по-късно бразилецът повтори упражението. Върджил Мисиджан изведе прецизно своя съотборник очи в очи с Михайлов. Техничният халф отново подходи твърде аристократично и не успя да отбележи, стреляйки леко право във вратаря.

В 27-ата минута Марселиньо удвой с глава, след центриране отдясно на Абало.

Лудогорец не спря дотук и продължи да атакува мощно. В 34-ата минута на опашката от пропускащи се нареди и Абало. Марселиньо изведе крилото на "орлите" на чиста позиция, но той стреля в аут.

В самия край на първата част Марек можеше да върне един гол в една от редките си атаки. Милен Лахчев центрира, топката рикошира и стигна до Бонев. Футболистът на домакините стреля от удобна позиция, но Владислав Стоянов внимаваше и спаси.

Второто полувреме започна с топовен шут на Мисиджан, който бе спасен от Михайлов.

В 60-ата минута Марселиньо направи 30-40-метров рейд и излезе сам срещу стража на домакините и пусна топката покрай него, но тя излезе в аут.

Малко по-късно защитата на домакините за пореден път заспа и позволи на Роман Безяк да изкочи на чиста позиция. Нападателят опита късмето си, но не успя да опъне мрежата.

В 65-ата минута Роман Безяк бе изведен от Вандерсон и с изстрел по диагонала вкара трети гол за българския шампион.

В 73-ата минута Вандерсон направи поредния фрапантен пропуск, пращайки кълбото от няколко метра над напречната греда, необезпокояван от никого.

В следващата атака Марселиньо бе изведен сам срещу стража Михайлов, но не уцели очертанията на вратата.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Вандерсон изведе Абало, който с техничен удар оформи крайното - 0:4.

МАРЕК - ЛУДОГОРЕЦ 0:4