Локо (Сф) взе важния мач с Ботев (Пд) след много нерви и сблъсъци в "Надежда" (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (София) победи с 3:1 Ботев (Пловдив) в днешното дерби от 12-ия кръг на "А" група. Иво Иванов (14'), Евертон Джилио Том (29') и Владислав Романов (79') се разписаха за "червено-черните", а Цветелин Чунчуков върна едно попадение в 68-ата минута.

Мачът бе изпълнен с нерви, претенции към отсъжданията на съдията Георги Димитров, а в края на първото полувреме и "бултрасите" нахлуха на пистата. В 84-ата минута пък Божидар Васев от гостите получи червен картон.

Победата прати "железничарите" на пето място с 20 точки, докато "канарчетата" са седми с 18.

Локомотив (Сф) - Ботев (Пд)

Срещата започна равностойно, а първата добра възможност за гол се откри пред домакините, но Даниел Генов отправи неточен удар.

Постепенно столичани натиснаха своя съперник и в 12-ата минута имаха две положения да поведат, но първо удар на Ламжед Шехуди бе спасен от Адам Стаховяк, а след това тунизиецът стреля над вратата.

Малко по-късно вратарят направи ново добро спасяване след шут на Генов. При последвалия корнер обаче защитата увисна и остави Иванов непокрит, той отправи слаб удар, който се оказа изненадващ за стража и по комичен начин топката попадна във вратата му.

"Жълто-черните" отвърнаха в 26-ата минута, когато Цветелин Чунчуков получи кълбото в наказателното поле и стреля, но Божидар Митрев бе скъсил ъгъла и не допусна попадение.

Три минути по-късно Евертон отправи премерен шут от около 20 метра и полският страж отново бе безпомощен - 2:0.

В 38-ата минута "канарчетата" имаха основателни претенции за дузпа, след като Иван Цветков центрира в наказателното поле, Елтон дос Рейс спря топката с ръка, но реферът Георги Димитров отсъди корнер. След бурните протести съдията дори вдигна жълт картон на Пламен Николов.

Нервите на "бултрасите" не издържаха след тази ситуация и те нахлуха на терена. Тъй като на стадион "Локомотив" нямаше полиция, се наложи треньорът Велислав Вуцов и хора от щаба му да успокояват феновете. Мачът бе прекъснат за няколко минути, докато гостуващата агитка се прибере в своя сектор.

През втората част пловдивчани опитаха да наложат натиск и да се върнат в мача, но трудно стигаха до голови положения. Все пак в 68-ата минута те успяха да организират многоходова акция, топката стигна до Чунчуков и младият стрелец я прати зад Митрев за 2:1.

"Канарчетата" се хвърлиха в преследване на изравнителния гол, което остави големи пространства в отбраната им. Столичани се възползваха от това и в 79-ата минута организираха бърза атака през центъра, Генов подаде на Романов и крилото с майсторско изпълнение върна двата гола аванс на своите.

Пет минути по-късно интригата в двубоя угасна окончателно, след като Васев получи втори жълт картон и пое преждевременно към съблекалнята.

В самия край на двубоя победата на Локомотив можеше да стане още по-убедителна, но Шехуди стреля твърде слабо.