Червеният терор на Стойчо над Левски продължава с пълна сила (видео+галерия)

Вечното дерби на България има един тотален хегемон през 2014 година и това е ЦСКА. Отпадналият безславно и срамно от молдовския Зимбру преди дни тим на Стойчо Младенов за пети пореден път нокаутира Левски в мач от първенство и за четвърти поред в последните пет месеца след 2:0 на “Васил Левски”. След шестия си пореден успех в първенството Екзекутора на Ливърпул се превърна в кошмар за 100-годишния клуб, чийто ръководители и играчи продължават да причиняват невероятни главоболия на своите фенове с пълна сила.

Героят за “червените” днес бе Антон Карачанаков, който със страхотно изпълнение на фаул откри в 47-ата минута, а след това асистира отлично на Сержиу Буш за първия му гол за ЦСКА в 55-ата минута. Червеният картон на Маркиньос в 63-ата минута и изгонването на Младенов за последвалата бурна реакция, не попречиха да бъде записан пореден успех.

Луис Педро пък в 83-ата минута демонстрира колко е безсилен тима му срещу “армейците” през последната година, като също за втори жълт картон бе изгонен.

Успехът изстреля ЦСКА на първо място в класирането с актив от шест точки след победите над Литекс и “сините”, като след второто място миналата година целта е една – титлата след такъв старт в първенството.

ЦСКА - Левски 2:0

Феновете на "червените" за първи път в историята си изоставиха своя Сектор "Г" в дербито, като се пренесоха в Сектор "А" в знак на протест към ръководството. Това създаде напрежение между двете агитки, които се обстрелваха със сигнални ракети в минутите преди срещата, поставени в такава близост.

ЦСКА - Левски 2:0 Ултрасите, крайно разочаровани от отпадането в Лига Европа, опънаха огромен транспарнат: Времето минава, повтарят се стари грешки. Кой е виновен – Стойчо или Томов ??? Търпението свършва!!!

Южна трибуна отвърна с хореография: 100 години пазители на вярата и знаме на Сектор "Б".

След края на мача вече в пето поредно домакинство в дербито ”червените” фенове пееха и скандирара песните на победата и закачайки се със своите колеги от Сектор “Б”  - “абонати”!

ЦСКА - Левски 2:0 Предвид факта, че успеха е осми в последните десет дербита в “А” група срещу две поражения, като началото бе дадено февруари 2011 година на стадион “Георги Аспарухов”. Освен това от април миналата година в седем срещи във всички турнири “сините” имат само един отбелязан гол.

Въпреки 48-ата победа на ЦСКА срещу 52 на "сините" в елита феновете заявиха, че продължават да искат обяснение за провала със Зимбру.

ЦСКА - Левски 2:0 Прави чест и на няколкото хиляди сини фенове в Б сектор, които след мача продължение на 10 минути пяха и подкрепяха своите играчи, които вече по навик искат прошка след дербито.

Следващият уикенд предстоят две софийски дербита! ЦСКА излиза на “Овча Купел” срещу втория в класирането – Славия, докато Локомотив (София) ще е следващия противник на “сините”, които може и да са без Пепе Мурсия.

МАЧЪТ:

Младенов направи шест промени в стартовите 11 от отпадането от Зимбру в Кишинев. Колегата му Пепе Мурсия пък пусна двамата пълни дебютанти Антонио Аниете и Стефано Кунчев.

Още във втората минута Аймен Белаид с глава стреля близо до дясната греда Якуб Диваш. Последва бърза контраатака на Пламен Крумов, след което "армейците" станаха по-активни.

В 20-ата минута Кунчев се засуети и за малко Антон Карачанаков да му отнеме топката.

Последваха две опрасни центрирания пред двете врати в 32-ата и 34-ата минута. Първо Сержиу Буш не намери свой съотборник, а след това Божинов закъсня.

В 36-ата минута Луиш Педро проби през двама бранители и стреля силно, но Дивиш с отличен рефлекс изби в корнер с една ръка.

Карачанаков направи страхотен пропуск сам срещу Кунчев в 42-ата минута след подаване на Милиславлевич зад защитата на "сините".

ЦСКА - Левски 2:0 Второто полувреме започна с гол за ЦСКА. Точен бе Антон Карачанаков в 47-ата минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар.

Срещата бе прекъсната за няколко минути, след като феновете на "червените" подпалиха с факли терена. Още с подновяването на играта Буш бе близо гол, но от три метра засече центриране на Карачанаков в аут.
В 55-ата минута Буш с глава прати топката в мрежата на Кунчев за втори път, след като преди това Карачанаков проби и центрира майсторски отляво.
В 63-ата минута за втори жълт картон Маркиньос бе изгонен. Това вбесни Стойчо Младенов, който поиска обяснение от Героги Йорданов и бе пратен на трибуните.

Героят на "армейците" бе изпратен с бурни аплодисменти при смяната му от Борис Галчев в 67-ата минута.
В 74-ата минута резервата Стефан Велев стреля, но Александър Тунчев подложи крак и изби топката.
В следващите минути "червените" се прибраха и започнаха да дебнат на контри. При една такава в 81-ата минута Луис Соарес бе много близо до това да придаде класическо измерение на резултата, но стреля встрани.
Минута по-късно Валери Божинов не успя да затрудни Якуб Дивиш с анемичен изстрел.
В 83-ата минута за втори жълт картон бе изгонен и Луис Педро от "сините".
В 88-ата минута и Владимир Гаджев отправи удар от голямо разстояние, но Дивиш за пореден път бе непробиваем.
В даденото от рефера 7-минутно продължение футболистите на Левски така и не успяха да стигнат дори до почетно попадение.

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ЛЕВСКИ - ЧАСТ I !!!
ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ЛЕВСКИ - ЧАСТ II !!!