Българският шампион с впечатляващ старт в Шампионска лига (видео)

Отборът на Лудогорец записа впечатляващ старт в Шампионска лига. "Орлите" се наложиха с категоричното 4:0 над Дюделанж в първи мач от втория предварителен кръг на най-комерсиалния турнир. Попаденията за "зелените" бяха дело на Даниел Абало (35), Роман Безяк (42), Абел Анисе (65) и Фабио Ешпиньо (68). По този начин българите превърнаха реванша след седмица в протоколен.

Официален дебют за българския шампион направиха Анисе и Вандерсон.

Лудогорец можеше да победи и още по-изразително, но сериозни пропуски направиха Върджил Мисиджан на два пъти, Абало и Безяк.

Разградчани стартираха срещата доста колебливо, но постепенно нещата си дойдоха на мястото. Домакините създадоха опасно положение в 10-ата минута, когато Светослав Дяков подаде към Роман Безяк в наказателното поле. Нападателят стреля без подготовка, но стражът на гостите отрази.

В следващите минути възпитаниците на Стойчо Стоев играха инертно, несъсредоточено и допуснаха доста брак в действията си. Въпреки всичко класата си каза тежката дума.

В 35-ата минута, след отлична триходова комбинация Абало даде начало на головата фиеста. Жуниор Кайсара намери Марселиньо, който с едно докосване подаде към Абало. Испанецът светкавично насочи топката в горния десен ъгъл и не остави шанс на вратаря на люксембурския тим.

Голът даде криле на българите и оттук до края на срещата на терена имаше само един отбор. Лудогорец демонстрира познатия през изминалата кампания футбол в Европа. Разградчани сътвориха множество скоростни атаки и само късметът и донякъде неумението пред гола спаси Дюделанж от още по-голям разгром.

В 42-ата минута Роман Безяк вкара втори гол. Марселиньо изведе на удобна позиция Абало, който демонстрира, че се намира в добра форма. Крилото си нагласи майсторски кълбото на десния крак и отправи коварен изстрел, който бе избит от стража Жубер. При добавката Безяк не сбърка и от 2-3 метра прати кълбото в опразнената врата.

През втората част статуквото се запази, с малката разлика, че Лудогорец атакуваше още по-масирано. От своя страна пък гостите предимно се браниха, като не успяха да застрашат сериозно нито веднъж вратата на Владислав Стоянов.

В рамките на шест минути "зелените" изпуснаха три чисти голови положения. В 57-ата минута Марселиньо изведе под ъгъл сам срещу вратаря Абало, който стреля, но вратарят на гостите изби в корнер.

Три минути по-късно Безяк изпусна окончателно да сложи точка на спора, след като не успя да се разпише сам срещу вратаря.

В 63-ата минута същото стори и Върджил Мисиджан. Холандецът бе изведен от Марселиньо на чиста позиция и вместо да потърси насочващ удар, стреля с всичка сила право във вратаря.

В 65-ата минута Абел Анисе показа как се бележи и направи резултата класически. Мадагаскарецът вкара красив гол, след като забоде топката в мрежата със силен удар от границата на големия пеналт.

Въпреки комфортната преднина "орлите" не спряха да атакуват и логично успяха да вкарат нов гол. В 68-ата минута Фабио Ешпиньо оформи крайното 4:0. Йордан Минев сложи кълбото на главата на своя съотборник, за когото не бе трудно да опъне мрежата.

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Моци, Барт, Минев, Абало, Дяков (73-Златински), Ешпиньо (82-Вандерсон), Мисиджан, Марселиньо (63-Анисе), Безяк

ДЮДЕЛАНЖ: Жубер, Морейра, Ней, Шнел, Премпех, Педро, Сила (88-Малж), Шулц (52-Крус), Карапетян (78-Турпел), Бензоуин, Бен Ажиба

ЛУДОГОРЕЦ - ДЮДЕЛАНЖ 4:0